Kdo obhájí národní zájmy v Bruselu?

25. 01. 2019 2:30:48
Pan prezident nám vyhlásil volby do Evropského parlamentu. Co na tom, že to jsou z hlediska politologů volby druhého řádu, tedy v menším zájmu společnosti i voličů a že tedy volební účast bude nízká.

Pan prezident nám vyhlásil volby do Evropského parlamentu. Co na tom, že to jsou z hlediska politologů volby druhého řádu, tedy v menším zájmu společnosti i voličů a že tedy volební účast bude nízká. Již teď všichni hrdí národovci křičí: do zbraně! A předhánějí se kdo více v Bruselu obhájí naše národní zájmy. Přitom jim nejde o nic jiného, než o zabrání dobře placeného místa...

Že tomu tak není? Ale je... Abychom si ale odpověděli na otázku, proč všichni budou bojovat za ty naše zájmy, musíme si říct, kdo už se k tomuto praporu, který nás zázračně vyvede z těch těžkých dob, které pod zlým Bruselem prožíváme, přihlásil. Tak tedy popořadě:

Jako první se ještě v prosinci loňského roku přihlásila Jana Volfová se svou Českou suverenitou, že jde do evropských voleb s horkým kandidátem. Není jím nikdo jiný než na 8,5 roku nepravomocně odsouzený MUDr. David Rath. Samotná předsedkyně Jana Volfová v několika mediích sdělila, že tento jejich horký kandidát získal v rámci voleb do Senátu za volební obvod 29 – Litoměřicko kolem 5% a je tedy šance uspět i v rámci republiky. Co na tom, že pan Rath zahájil svou kampaň opět lživě tím, že zachrání nemocnici v Roudnici nad Labem a Litoměřicích, v Lovosicích začal dokonce sbírat podpisy pod petici, kterou ale již od té doby nikdo nikdy neviděl...No, nevadí, důležité je, že Jana Volfová už se nebude halit do burky jako ve volbách v roce 2014, ale vezme bílý plášť po vzoru Davida Ratha a třeba začnou problém migrace řešit tak nějak medicínsky. Jak? Sám nevím, ale to nám jistě brzy ukážou.

Hned za Českou suverenitou se nechal slyšet také Tomáš Vandas, že sice je proti Evropské unii, ale rozbít ji musí přece zevnitř. A tak už snad ani nikoho nepřekvapí, že i on bude opět lídrem, který zvedne dělnické kladivo proti tomu ošklivému Bruselu za boj našich národních zájmů.

Aby toho nebylo málo, tak také Jaromír Soukup, mediální magnát, pozvedl prapor národních zájmů, které bude hrdě bránit ze všech pozic kandidátky na které, možná, bude uvedeno 20 až 28 Jaromírů Soukupů. Nepustí přece na kandidátku někoho jiného, kdo by náhodou mohl být lepší jak on! Vždyť přece není ani nikdo lepší v moderování jeho jedenácti pořadů... Málo komu ale uniká, že Jaromír Soukup, stejně jako shora uvedení, jen trochu pomlátil prázdnou slámu. Jeho hnutí ještě ani nemá potřebných 1000 podpisů pro registraci na Ministerstvu vnitra a tak trochu s úsměvem čekám, zda se nenajde nějaký vtipálek, který těch 1000 podpisů sežene dřív než náš mediální magnát. Čímž tak trochu Jaromírovi vypálí rybník. No nic, přejme Jaromírovi, aby tentokrát dostal víc hlasů, jak v roce 2009, kdy ho nevolili ani vlastní zaměstnanci společnosti MEDEA Group a.s.

Určitě se o slovo přihlásí také kandidát na prezidenta, mistr Petr Hannig. Jeho Rozumní zcela jistě ještě nezmoudřeli a tak se pustí do další bitvy s větrnými mlýny. Na druhou stranu se mu musí uznat úspěch v posledních volbách do EP s výsledkem 1,63 %. Předčil všechna očekávání. Oprášit starý program nebude problém a heslo z minulých voleb, tedy: že nechceme euro, může zůstat.

Nesmíme zapomenout na všechny odnože národních socialistů, kteří zcela jistě chybět nebudou. Volič tak v těchto volbách může jen tipovat, zda se setká se třemi kandidátkami, nebo zda některá strana již neskončila v propadlišti dějin a nabídka nár-soc se nesníží. Jistotu má ale v tom, že Lva – národní socialisty již nebude reprezentovat Jiří Paroubek. Jsem ale přesvědčený, že Jiří Paroubek je přesvědčený o své výjimečnosti a kandidovat minimálně nějak sám bude. Snad mu to Petra – budoucí bývalá manželka (a tady se omlouvám, neboť nestíhám sledovat stav rozvodových aktualit) zase nezkazí, jako senátní volby v Ostravě!!! Každopádně zpět k národním socialistům: tipuji to na tři kandidátky plus ten Jiří Paroubek. Čili další čtyři obhájci našich zájmů. Nebo že by Jiří stále bojovala Ostravu?

Chtěl jsem zmínit také Národní demokracii Adama B. Bartoše. Ale po prostudování jejich stránek musím pozitivně zhodnotit alespoň jedno sloučení. Pan Bartoš bude kandidovat s Rozumnými Petra Hanniga. No, nevím, zda je to rozumné, ale je to můj názor.

A v neposlední řadě bude zcela jistě kandidovat strana, které se podařilo prorazit do českého parlamentu s „proti imigrantskou“ rétorikou a která tak zcela jistě sebere vítr z plachet ostatním. Ano Okamurova SPD sice mlčí, ale mediální prezentaci strany v podobě volebního klání si zcela jistě nenechá ujít. Možná, že právě tomuto hnutí sebere onen vítr z plachet Jaromír Soukup a nakonec coby potenciální hráči o bruselské křeslo skončí obě dvě hnutí pod hranicí pěti procent.

Co ale na tom? Dělají to přeci pro voliče. Nebo se pletu?

Evropské volby mají jedno specifikum. Díky tomu, že se jedná o jeden volební obvod, skládá se jen jedna kauce ve výši 19.000,-Kč, ale v případě úspěchu vyšším jak 1% se již získává jednorázový příspěvek od státu ve výši 30,-Kč za hlas. Při voličské účasti kolem 20% tak stačí vystrašit Bruselem cca. 15 tisíc lidí. Trochu zahrát na ty národní zájmy a 15 000 * 30,-Kč bude znamenat pul milionu korun. Taková malá domů. Ale i to přeci může být takový malý český zájem. Nebo ne?

Autor: Jan Vondrouš | pátek 25.1.2019 2:30 | karma článku: 24.16 | přečteno: 415x

Další články blogera

Jan Vondrouš

Má se snížit volební právo z dnešních 18 let na 16? Já myslím, že ne.

V době první republiky mohl volit každý občan starší 21 let. Až těsně před volbami roku 1946 komunisté prosadili snížení volebního práva z 21 na 18 a dobře věděli proč.

20.4.2019 v 17:12 | Karma článku: 32.06 | Přečteno: 788 | Diskuse

Jan Vondrouš

Tak jak to bude s Faltýnkem?

Ve čtvrtek minulého týdne jsme se z médií dozvěděli senzační zprávu o tom, jak nám poslanec za hnutí ANO Jaroslav Faltýnek úkoluje ředitele ÚHOS z hlediska výběrového řízení společnosti na výběr mýtného. Od té doby ticho.

11.3.2019 v 8:51 | Karma článku: 27.44 | Přečteno: 729 | Diskuse

Jan Vondrouš

Co by řekl Karel Kryl?

Právě dneska slavíme malé 25. výročí úmrtí jednoho z nejlepších písničkářů totalitní doby - Karla Kryla. Bohužel si ho z dnešních žurnalistických skupin připomněl málo kdo. Možná ze strachu?

3.3.2019 v 21:11 | Karma článku: 28.88 | Přečteno: 771 | Diskuse

Jan Vondrouš

Několik otazníků nad smrtí Jana Masaryka

S otevřenou pusou jsem si přečetl dnešní článek na portálu idnes.cz o další variantě možné tragické smrti ministra zahraničních věcí Jana Masaryka a nevyšel jsem z údivu.

19.2.2019 v 22:40 | Karma článku: 32.33 | Přečteno: 2088 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Lubomír Stejskal

K článku Ladislava Jakla „Ferdu Mravence za člena vlády?“

Politický komentář s titulkem uvedeným v nadpise publikoval Ladislav Jakl (LJ) na blogu iDNES v pondělí 19/8. Jde o jeho starší text, který byl na webu Institutu VK zveřejněn 30/7.

19.8.2019 v 18:00 | Karma článku: 18.80 | Přečteno: 540 | Diskuse

Karel Trčálek

Už ne Kalousek, ale Michal Šmarda je teď největším nebezpečím pro Česko

Každý občan České republiky, který ještě umí číst, a proto si může přečíst Ústavu, dobře ví, že největším nebezpečím pro demokracii v Česku už není Kalousek, nýbrž Šmarda

19.8.2019 v 16:36 | Karma článku: 18.53 | Přečteno: 369 | Diskuse

Dušan Póč

…a radnice mlčí…

Nedávno spatřila světlo světa informace o tom, kde se v Česku nejlépe žije. No, nedělal jsem si žádné přehnané iluze, ale že můj rodný Vsetín, položený do nejkrásnějšího koutu naší republiky, skončí v propadlišti poražených?!?

19.8.2019 v 15:29 | Karma článku: 15.31 | Přečteno: 352 |

Petr Máj

“Ci videt tocit kolecka!!!”

V půvabné Habbertonově knížce Helenčiny dětičky se malé dítě bolestným křikem domáhá otevření strýčkových kapesních hodinek během jízdy po velmi prašné venkovské cestě. (Připomnělo mi to Hamáčkovu urputnost.)

19.8.2019 v 14:48 | Karma článku: 20.70 | Přečteno: 328 | Diskuse

Jan Lněnička

Greta - mucholapka na čtenáře

Ani nemusím psát celé její jméno do vyhledávače a počítačový procesor ihned pozná, o jakou Gretu se jedná. Čtenář jakbysmet.

19.8.2019 v 14:29 | Karma článku: 15.31 | Přečteno: 488 | Diskuse
Počet článků 38 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1478

člen hnutí NE-VOLIM.CZ, autor je podnikatelem v oblasti obchodu a vývozu skla, zároveň působí na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem

kontakt: vondrous.j@centrum.cz

web: www.ne-volim.cz

Najdete na iDNES.cz